Batalion dowodzenia IWsp SZ
Aktualności
Ślubowanie klasy wojskowej i Narodowe Świeto Niepodległosci
04.11.2016
W dniu 04.11.2016r. w batalionie dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz uroczystego ślubowania klasy wojskowej z Zespołu Szkół Medycznych w BydgoszczW dniu 04.11.2016r. w batalionie dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz uroczystego ślubowania klasy wojskowej z Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy.

Na podstawie porozumienia zawartego między Zespołem Szkół Medycznych w Bydgoszczy, a batalionem dowodzenia IWsp SZ uczniowie pierwszej klasy o profilu wojskowym już po raz czwarty rozpoczęli szkolenie z zakresu edukacji obronnej oraz kształcenie świadomości historycznej i patriotyczno-obronnej. Szkolenie jest prowadzone przez instruktorów- żołnierzy zawodowych z batalionu dowodzenia, którzy wykorzystują bazę szkoleniową swojej jednostki.
   
Ślubowanie uczniów klasy wojskowej tak jak przysięga wojskowa dla żołnierza jest początkiem drogi dla wszystkich, którzy pragną swoje życie zawodowe związać z wojskiem lub innymi służbami mundurowymi. Ta uroczystość jest doniosłym wydarzeniem dla każdego ucznia i ważnym elementem wychowania patriotycznego szczególnie w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Termin ślubowania klas wojskowej już od czterech  lat jest realizowany w tym terminie dla podniesienia znaczenia i rangi uroczystości.
Z tej okazji zaszczycili nas swoją obecnością znamienici goście, których serdecznie przywitał zastępca dowódcy batalionu – szef sztabu batalionu Pan mjr Witold Kawecki.   

Przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy Pan Janusz Wiśniewski;
Przedstawiciel Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Pan płk rez. Michał Eugeniusz Andrzejewski;
Opiekun duchowy z Parafii Garnizonowej w Bydgoszczy Ksiądz por. Marek BOLANOWSKI;
Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych  Pani Aldona Sobień;
W-ce dyrektor VIII LO Pan Zbigniew Domian;
Wychowawca klas wojskowych pan  por. rez. Bogusław Duszyński.

 

GALERIA

 

plut.Daniel CHUDY


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych